Kategoriler

مالیات فروش و اجاره ملک در ترکیه برای اتباع خارجی

مالیات فروش و اجاره ملک در ترکیه :
با خرید ملک در ترکیه و سرمایه گذاری در ترکیه می توان شهروندی این کشور را دریافت کرد. در این میان هموطنانی که تصمیم دارند ملکشان را بفروشند یا اجاره بدهند باید بدانند مالیات درکشور ترکیه از اهمیت بالایی برخوردار است.
 
 
مالیات اجاره ملک برای خارجی ها:
 
هموطنانی که به جهت اخذ شهروندی ترکیه ملک هایی با مبلغ کمتر از ۲۵۰ هزار دلار خریداری می کنند، بعد از گذشت ۵ سال می توانند در این کشور برای اقامت دائم اقدام کنند.
در این مدت اگر بخواهند ملکشان را اجاره بدهند و خودشان در مکانی بهتر سکونت داشته باشند باید به دولت ترکیه اعلام کنند، این در آمد را از این ملک دارند.
با توجه به میزان درآمد سالیانه از اجاره، موظف به پرداخت مالیات می باشند.
 
مالیات فروش ملک برای خارجی ها:
اشخاصی که جهت گرفتن پاسپورت ترکیه , ملکی در این کشور خریداری می کنند و بعد از اخذ تابعیت کشور ترکیه، قصد فروش ملک را دارند در هنگام فروش مبلغی را به عنوان مالیات به کشور ترکیه باید پرداخت کنند.
درصد مالیات ارزش افزوده، فروش ملک ۱ درصد می باشد.
 
به طور مثال اگر درعرض ۵ سال سود شما از ملکتان ۹۷۰۰ لیر باشد شما معاف از مالیات می باشید اما در صورتی که مبلغ سود شما ۵۰ هزار لیر شود باید به دولت ترکیه مالیات پرداخت کنید.
 
با مشاوران حقوقی ما جهت گرفتن اقامت ترکیه و گرفتن پاسپورت ترکیه همراه شوید.
کلیه ملک هایی که ما به شما معرفی می کنیم دارای سند های معتبر و قانونی می باشند.
مالیات فروش و اجاره ملک در ترکیه برای اتباع خارجی
Özet
:
مالیات فروش و اجاره ملک در ترکیه برای اتباع خارجی با خرید ملک در ترکیه و سرمایه گذاری در ترکیه می توان شهروندی این کشور را دریافت کرد. در این میان هموطنانی که تصمیم دارند ملکشان را بفروشند یا اجاره بدهند باید بدانند مالیات درکشور ترکیه از اهمیت بالایی برخوردار است.
X